DT

Rekordi po novim kategorijama važeći od novembra 2018

Pažnja, otvorite u novom prozoru. PDFIspisE-mail

Ažurirano četvrtak, 29 Novembar 2018 10:33 Autor Nedim četvrtak, 29 Novembar 2018 10:23

Rekordi Bosne i Hercegovine


Nakon promjene kategorija, od 01.11.2018. prestali su važiti stari rekordi
Rekordi po novim kategorijama su određeni na slijedeći način:
Rekordi u konkurenciji U12 se i dalje ne evidentiraju
U muškoj konkurenciji su rekordi određeni prema najboljim rezultatima na Kupu Prvaka i Rekordera
Nedostajuće kategrije su dobijene interpolacijom
U konkurenciji žena, kao i u konkurenciji osoba sa invaliditetom i studenti  su evidentirani rekordi u kategorijama koje su bile zastupljene, u ostalim kategorijama su rekordi "na čekanju" do prvog takmičenja na kojem će date kategorije biti zastupljene.
Veterani su dati zbirno za zastupljene kategorije.

Umirovljeni rekordi, bivši, po starim kategorijama.

Aktualni rekordi na dan 01.12.2018.

 

 

Kup Prvaka i Rekordera i Memorijal AM 2018

Pažnja, otvorite u novom prozoru. PDFIspisE-mail

Ažurirano četvrtak, 29 Novembar 2018 11:38 Autor Nedim Utorak, 27 Novembar 2018 15:37

U odličnoj organizaciji, KDT „Željezničar“ je održan još jedan Kup Prvaka i rekordera, kao i Memorijal „Andrija Maleč“, te finalno kolo ekipnog prvenstva BIH.

Pobjednik na sva 3 takmičenja je ekipa Sarajevske Bosne, ubjedljivo, ali su odlične bile i ostale ekipe, a posebno ekipa Sidro iz Jablanice i ekipa Student iz Sarajeva.


I prethodnih godina smo navikli na odličnu organizaciju KDT Željezničar, ali ovaj put je letvica podignuta još više.

Takmičenje je održano u Sali osnovne škole „Vladimir Nazor“ u Sarajevu, a sala je pripremljena po uzoru na međunarodna takmičenja. Organizator je pripremio velike paravanske panoe, sa natpisima o takmičenja, kao i o organizatoru i sponzorima.

Također su pripremljene majice i čaše sa logotipom i nazivom takmičenja za sve učesnike, kao i obrok za sve prisutne, a i osvježenja je bilo dovoljno. Nabavljen je i novi TV za prikaz rezultata, tako da je atmosfera bila odlična.

Nakon predstavljanja prve grupe takmičara,uslijedila je dodjela plaketa organizatoru i trenerima ekipa koji su se potrudili da pripreme ekipe i izvedu ih na takmičenje povodom Dana Državnosti BIH.


Plasmani bez većih iznenađenja, prema očekivanju, navedeni u dati tabelama, a Superprvaci (pobjednici Kupa Prvaka po starosnim i ostalim grupama) i Superrekorderi (pobjednici Kupa Rekordera po starosnim i ostalim grupama), kao i pobjednici Memorijala „Andrija Maleč“ po starosnim i ostalim grupama (pobjednici se razlikuju od Kupa Prvaka, jer su u „Andrija Maleč“ takmičari fiksirani samo na jednu, nativnu, grupu, a nije bio uvjet prvaka u toj grupi za nastup) su posebno izdvojeni u tekstu članka.

Što se tiče ekipnog prvenstva, dvije ekipe pod trenerskom palicom Namika Omerovića, Bosna i Sarajevski Student zauzimaju prvo i drugo mjesto na posljednjem kolu lige, tako da je plasman prvih pet mjesta, na ovom kolu lige slijedeći:

Bosna 12

Student 10

Željezničar 8

Sidro 6

IsANEH-ZB 4

Ukupni plasman na ekipnom prvenstvu BIH je slijedeći:

Bosna 24

Željezničar 18

Student 14

Sidro 14

IsANEH-ZB 6

Neretva 6

Čestitke ekipi Željezničara, koja se ovim plasmanom na ekipnom prvenstvu BIH vratila na svoje najbolje plasmane.

Pobjednici su:

Kup Prvaka Bosne i Hercegovine:

žene:

U12- Nejla Kalača

U20 – Amina Mašić – IsANEH-ZB

U23 – Iris Pašić – Bosna (Student)

seniorke – Rubina Mešović Kljaho – Bosna

studentice - Rubina Mešović Kljaho – Bosna

muški:

U12 – Belmin Kalača – Bosna

U12 – Edin Kalača – Student (Bosna)

U15 – Danis Arnautović – Bosna

U17 – Rian Arnautović – Bosna

U20 – Rian Arnautović – Bosna

U23 – Rian Arnautović – Bosna

studenti – Ermin Jusufović – Bosna (Student)

seniori – Eldin Omerović – Bosna

Osobe sa invaliditetom U 17 – Ismet Kovačić Sidro

Osobe sa invaliditetom M 50 – Nedim Mašić – IsANEH-ZB

Osobe sa invaliditetom M 80 – Muhamed Ramić - Bosna

Osobe sa invaliditetom paralimpijsko U12 – Alija Mašić – IsANEH-ZB

veterani M 45 – Haris Durak - Željezničar

veterani M 50 – Nedim Mašić – IsANEH-ZB

veterani M 80 – Muhamed Ramić – Bosna

Rekorderi:

muški:

U15 – Danis Arnautović – Bosna

U17 – Rian Arnautović – Bosna

U20 – Mak Numić - Željezničar

studenti – Eldin Omerović – Bosna

Osobe sa invaliditetom U 17 – Ismet Kovačić Sidro

Osobe sa invaliditetom M 80 – Muhamed Ramić - Bosna

veterani M 80 – Muhamed Ramić – Bosna

Memorijal Andrija Maleč:

žene:

U12- Nejla Kalača

U20 – Amina Mašić – IsANEH-ZB

U23 – Iris Pašić – Bosna (Student)

seniorke – Rubina Mešović Kljaho – Bosna

muški:

U12 – Belmin Kalača – Bosna

U12 – Edin Kalača – Student (Bosna)

U15 – Danis Arnautović – Bosna

U17 – Rian Arnautović – Bosna

U20 – Mak Numić - Željezničar

U23 – Hamza Mašić – IsANEH-ZB

studenti – Ermin Jusufović – Bosna (Student)

seniori – Eldin Omerović – Bosna

Osobe sa invaliditetom U 17 – Ismet Kovačić Sidro

Osobe sa invaliditetom M 50 – Nedim Mašić – IsANEH-ZB

Osobe sa invaliditetom M 80 – Muhamed Ramić - Bosna

Osobe sa invaliditetom paralimpijsko U12 – Alija Mašić – IsANEH-ZB

veterani M 45 – Haris Durak - Željezničar

veterani M 50 – Nedim Mašić – IsANEH-ZB

veterani M 80 – Muhamed Ramić – Bosna

Najuspješnija ekipa Bosna i na Kupu Prvaka i Rekordera i na Memorijalu „Andrija Maleč“

Rezultati muški

Rezultati žene, veterani, osobe sa invaliditetom i U12

Rezultati ekipno


Pošto je ovo bilo prvo takmičenje, u kojem su bile primjenjene nove kategorije (IWF ih je ozvaničio 1. novembra, kada je i BIH ozvaničila iste) za sve kategorije koje su bile popunjene takmičarima, se najbolji rezultati računaju kao budući rekordi. To je objavljeno na našoj web stranici.




 

   

Održana 4 međunarodna takmičenja, IWF Seminar, Državna Prvenstva i Kantonalna Prvenstva

Pažnja, otvorite u novom prozoru. PDFIspisE-mail

Ažurirano Utorak, 02 Oktobar 2018 15:05 Autor Nedim Utorak, 02 Oktobar 2018 14:35

U subotu 29.09.2018. su, kao što je već najavljeno, u Sarajevskoj Zetri, održana dva prestižna međunarodna takmičenja sa IWF kalendara: River SAVA Cup i Open Bosnia Cup. Također su održana i pojedinačna i klupska takmičenja International Club Bosnia Sava Tournament i Sarajevo Open.

Za održana međunarodna takmičenja River SAVA Cup i Open Bosnia Cup, Selektor Namik Omerović je odredio reprezentaciju u slijedećem sastavu (zbog povrede i loše forme neki takmičari sa izvornog spiska su zamjenjeni):

Open Bosnia Cup:

Tim A:

Takmičarka Elvira Razić – KDT Željezničar

Takmičari: Eldin Omerović – KDT Bosna

Ermin Jusufović – KDT Bosna

Navedena ekipa je osvojila odlično treće mjesto i planirana je odmah iza ekipa Turske (pobjednici) i Srbije.

Tim B:

Takmičarke Rubina Mešović – KDT Bosna

Melina Žutić – KDT Željezničar

Takmičari: Hamza Mašić – KDT IsANEH-ZB

Adi Kljaho – KDT Bosna


River SAVA Cup:

Tim A:

Takmičarke U20: Amina Mašić KDT IsANEH

U23: Iris Pašić – KDT Bosna

Takmičari: U15: Danis Arnautović – KDT Bosna

Amar Demirović – KDT Sidro

U17: Dženis Japalak – KDT Sidro

U20: Ismet Kovačić -KDT Sidro

U23: Hamza Mašić – KDT IsANEH

Tim B:

Takmičarke Neila Hodžić - Bosna

Takmičari: U15: Emin Medošević – KDT Bosna

Amar Pašić – KDT Bosna

U17: Rian Arnautović – KDT Bosna

U20: Arnel Zalihić – KDT Sidro

Faris Tucaković – KDT Sidro

U23:

Veter: Muhamed Ramić – KDT Bosna


U reprezentaciji su ostali, ali nisu uključeni u bodove timova (da bi bili pošteni prema protivnicima, jer oni nisu nikako imali veterane):

Veterani Haris Durak – KDT Željezničar i Nedim Mašić– KDT IsANEH, kao i Paralimpijsko Dizanje Tegova: - Alija Mašić - – KDT IsANEH.

Rezultat Muhameda Ramića je uključen, ali bez dodatnog koeficijenta na godine (jer bi u tom slučaju Ramić bio najuspješniji takmičar u svim grupama)

U 10 sati pred odanim sarajevskim gledaocima su prvo nastupili veterani, kako na državnom i Prvenstvu za Veterane i Prvenstvu Kantona Sarajevo za Veterane, tako i na River SAVA Kupu za Veterane-Memorijalu „Stevica Jajić“, najbolji veterani iz BIH i regiona.

Pobjednici po kategorijama i starosnim grupama su:

Državno i Kantonalno prvenstvo:

M80 kat 105 Muhamed Ramić, KDT Bosna osamdesetogodišnjak koji je oborio 6 rekorda BIH i isto toliko rekorda Kantona Sarajevo,

M50 kat 105+ Nedim Mašić, KDT IsANEH-ZB, generalni Sekretar SDTBIH i

M45 kat 94 Haris Durak, KDT Željezničar, proslavljeni BH takmičar, koji je oborio 4 rekorda Kantona Sarajevo

Međunarodni Memorijal Stevica Jajić:

M80 kat 105 Muhamed Ramić,

M60, kat 94 Milan Kordić, Vukovar

M50 kat 105+ Nedim Mašić,

M45 kat 94 Haris Durak,

U isto vrijeme je održano Prvenstvo BIH i prvenstvo Kantona Sarajevo za osobe sa invaliditetom. Pobjednici su:

kat 69: Ismet Kovačić – Sidro

kat 105: Muhamed Ramić – KDT Bosna

kat 105+ Nedim Mašić – KDT IsANEH-ZB

i paralimpijsko dizanje tegova U15, kat 94 – Alija Mašić, IsANEH-ZB

U konkurenciji U 12 muški pobjednici su:

50 kg: Belmin Kalača, Bosna

56 kg: Edin Kalača, Student – Sarajevo

U 10:30 uslijedila je grupa žene.

 


Na Open Bosnia Kupu pobjednik je:

Cunsunur Sarikaya – TUR ispred

Radmila Zagorac – SRB i

Elvira Razić- BIH

Na River Sava Kupu

konkurencija U20:

1. Radmila Zagorac - SRB

2. Lana Uhar – SLO

3. Amina Mašić – BIH

konkurencija U23:

1. Manca Florjančić – SLO

2. Iris Pašić – BIH

3. Nejla Kalača – BIH

Najbitniji rezultati sa Prvenstva BIH za žene (ujedno i sa Prvenstva Kantona Sarajevo za žene)

Pobjednici:

U12 konkurencija: Nejla Kalača, Bosna

U 20 konkurencija, kat 69 Amina Mašić, KDT IsANEH-ZB

U 23 konkurencija:

kat 63: Iris Pašić KDT Bosna

kat 69: Amina Mašić– KDT IsANEH-ZB

Zatim, u dvije grupe nastupaji muški takmičari.

 


Na Open Bosnia Kupu pobjednik je:

Stevan Vladisavljev - SRB ispred

Volkan Yilmaz – TUR i

Muhammet Akaya- TUR

našem Eldinu Omeroviću, nedostajao je jedan pokušaj do medalje.

Na River Sava Kupu

konkurencija U15:

1. Danis Arnautović - BIH

2. Amar Demirović - BIH

3. Amar Pašić – BIH

konkurencija U17:

1. Jovan Krnajac - SRB

2. Rian Arnautović – BIH

3. Dženis Japalak – BIH

konkurencija U20:

1. Stevan Vladisavljev – SRB

2. Jaka Žagar – SLO

3. Ismet Kovačić – BIH

Treba napomenuti da Ismet Kovačić, iako osoba sa invaliditetom osvaja međunarodnu bronzanu medalju za osobe bez invaliditeta.

I konačno u konkurenciji U 23 na SAVA River Kupu, pobjednik je Hamza Mašić

Ekipa pobjednik klupskog takmičenja International Club Bosnia Sava Tournament je ekipa Vukovara sa osvojenim velikim peharom (na slici) dok su po kategorijama u Sarajevo Open Tournamentu slijedeći pobjednici:

44 kg: Nataša Dermiček

75 kg: Hermana Dermiček

+90 kg Ana Crnjac

50 kg: Dražen Vidić

56 kg: Nikola Todorović

62 kg: David Todorović

85 kg: Zdenko Prokop

Zakmičarke i takmičari Vukovara su oborili i niz rekorda Hrvatske.

Na državnom prvenstvu u mlađim starosnim grupama, dobili smo slijedeće prvake države (ovdje navodimo samo prvake, a ostala mjesta možete vidjeti u tabelama u prilogu.

U15:

50kg- Emin Medošević - Bosna

56kg- Amar Pašić - Bosna

62kg- Danis Arnautović Bosna

69 kg: Faris Tucaković Sidro

77 kg: Amar Demirović Sidro

U17:

50kg- Emin Medošević - Bosna

56kg- Amar Pašić - Bosna

62kg- Danis Arnautović Bosna

69 kg: Ismet Kovačić Sidro

77 kg: Amar Demirović Sidro

85 kg, Dženis Japalak Sidro

+94kg- Rian Arnautović Bosna

 

U20:

56kg- Amar Pašić - Bosna

62kg- Danis Arnautović Bosna

69 kg: Ismet Kovačić Sidro

77 kg: Amar Demirović Sidro

85 kg, Dženis Japalak Sidro

105 kg- Rian Arnautović Bosna

 

U23:

56kg- Amar Pašić - Bosna

62kg- Danis Arnautović Bosna

69 kg: Hamza Mašić, - IsANEH-ZB

77 kg: Amar Demirović Sidro

85 kg, Dženis Japalak Sidro

105 kg- Rian Arnautović Bosna

Treba napomenuti da je Armel Zalihić – Sidro, osvojio 4 srebrene medalje, a ni jednu zlatnu.

Studenti:

69 kg Hamza Mašić – IsANEH-ZB

85 kg Eldin Omerović Bosna

105kg Adi Kljaho Bosna

+105 Ermin Jusufović, Bosna

Na prvenstvu Kantona Sarajevo, dobili smo slijedeće prvake države (ovdje navodimo samo prvake, a ostala mjesta možete vidjeti u tabelama u prilogu.

U15:

50kg- Emin Medošević - Bosna

56kg- Amar Pašić - Bosna

62kg- Danis Arnautović Bosna

U17:

50kg- Emin Medošević - Bosna

56kg- Amar Pašić - Bosna

62kg- Danis Arnautović Bosna

+94kg- Rian Arnautović Bosna

U20:

56kg- Amar Pašić - Bosna

62kg- Danis Arnautović Bosna

105 kg- Rian Arnautović Bosna

U23:

56kg- Amar Pašić - Bosna

62kg- Danis Arnautović Bosna

69 kg: Hamza Mašić, - IsANEH-ZB

105 kg - Rian Arnautović Bosna

Studenti:

69 kg Hamza Mašić – IsANEH-ZB

85 kg Eldin Omerović Bosna

105kg Adi Kljaho Bosna

+105 Ermin Jusufović, Bosna

U23:

56kg- Amar Pašić - Bosna

62kg- Danis Arnautović Bosna

69 kg: Hamza Mašić, - IsANEH-ZB

85kg Eldin Omerović Bosna

94 kg - Rian Arnautović Bosna

105kg Adi Kljaho Bosna

+105 Ermin Jusufović, Bosna

Dan ranije je održan IWF Seminar i to

Sudijski

Trenerski

Naučno Tehnički

Anti-doping

Takmičarski

uz prisustvo najjačih IWF experata

 

   

Open Bosnia River SAVA, državna prvenstva i prvenstva KS

Pažnja, otvorite u novom prozoru. PDFIspisE-mail

Autor Nedim Srijeda, 26 Septembar 2018 14:38

U subotu 29.09.2018. će se, u Sarajevskoj Zetri, održati sva prestižna međunarodna takmičenja sa IWF kalendara: River SAVA Cup i Open Bosnia Cup. Također će se održati i pojedinačna i klupska takmičenja International Club Bosnia Sava Tournament i Sarajevo Open.

Za predstojeća međunarodna takmičenja River SAVA Cup i Open Bosnia Cup, Selektor Namik Omerović je odredio reprezentaciju u slijedećem sastavu:

Open Bosnia Cup:

Tim A:

Takmičarka Elvira Razić – KDT Željezničar

Takmičari: Eldin Omerović – KDT Bosna

Ermin Jusufović – KDT Bosna

Tim B:

Takmičarke Rubina Mešović – KDT Bosna

Melina Žutić – KDT Željezničar

Takmičari: Ernad Kotorić – KDT Željezničar

Emir Čamdžić – KDT Željezničar

River SAVA Cup:

Tim A:

Takmičarke U20: Amina Mašić KDT IsANEH

U23: Iris Pašić – KDT Bosna

Takmičari: U15: Danis Arnautović – KDT Bosna

Amar Demirović – KDT Sidro

U17: Dženis Japalak – KDT Sidro

U20: Rian Arnautović – KDT Bosna

Mak Numić- KDT Željezničar

U23: Hamza Mašić – KDT IsANEH

Veter: Mehmed Skender – KDT Željezničar

Haris Durak – KDT Željezničar

Tim A:

Takmičarke Neila Hodžić - Bosna

Takmičari: U15: Emin Medošević – KDT Bosna

Amar Pašić – KDT Bosna

U17: Ismet Kovačević – KDT Sidro

U20: Ernad Kotorić – KDT Željezničar

Faris Tucaković – KDT Sidro

U23: Emir Čamdžić – KDT Željezničar

Veter: Muhamed Ramić – KDT Bosna

Nedim Mašić – KDT IsANEH

Paralimpijsko Dizanje Tegova: - Alija Mašić - – KDT IsANEH

Takmičenja počinju u 10 sati. Ulaz Slobodan.

U isto vrijeme će se održati slijedeća prvenstva Bosne i Hercegovine:

Državno Prvenstvo U 12

Državno Prvenstvo U 15

Državno Prvenstvo U 17

Državno Prvenstvo U 20

Državno Prvenstvo U 23

Državno Prvenstvo za Studente

Državno Prvenstvo za osobe sa invaliditetom

Državno Prvenstvo za veterane

kako u muškoj, tako i u ženskoj konkurenciji.

Također, održat će se i Kantonalna Prvenstva Kantona Sarajevo i to:

Kantonalno Seniorsko Prvenstvo

Kantonalno Prvenstvo U 12

Kantonalno Prvenstvo U 15

Kantonalno Prvenstvo U 17

Kantonalno Prvenstvo U 20

Kantonalno Prvenstvo U 23

Kantonalno Prvenstvo za Studente

Kantonalno Prvenstvo za osobe sa invaliditetom

Kantonalno Prvenstvo za veterane

kako u muškoj, tako i u ženskoj konkurenciji.

Dan ranije će početi IWF Seminar i to

Sudijski

Trenerski

Naučno Tehnički

Anti-doping

Takmičarski

uz prisustvo najjačih IWF experata

   

FISU Svjetsko Prvenstvo za Studente

Pažnja, otvorite u novom prozoru. PDFIspisE-mail

Autor Nedim Srijeda, 26 Septembar 2018 14:34

U Bialoj Podlaski u Poljskoj, netom je završeno Svjetsko Studentsko Prvenstvo, na kojem smo i mi imali svoje predstavnike.

Osim naših takmičara, vrijedno je spomenuti, da je ovo prvi put da je sudija iz Bosne i Hercegovine sudio neko svjestsko prvenstvo.

Naime, Enisa Mašić je, između 9000 sudija izabrana da sudi ovo Svjetsko Prvenstvo, što je i veoma uspješno obavila.

Iskrene čestitke.

   

Stranica 1 od 35