Weightlifting Federation of Bosnia and Herzegovina

Svjetsko prvenstvo 1. dan

Pažnja, otvorite u novom prozoru. PDFIspisE-mail

Ažurirano Utorak, 07 Decembar 2021 21:03 Autor Nedim Utorak, 07 Decembar 2021 20:55

 

Prvi dan Svjetskog prvenstva je donio mnogo zanimljivosti i neočekivanih rezultata i plasmana. Prvo je u trzaju zlato osvojio Saudijac Al Saleem, trznuvši čak 118 kg, ispred Kazahstanca Arli Chontija sa podignutom istom težinom, ali nako Al Salema, a također prijatno iznenađenje treće mjesto specijaliste za trzaj, Turčina Muamera Shahina sa podignutih 116 kg.

Izbačaj donosi iznenađenja. Obzirom da je Saudijac napravio nulu, a Shahin je specijalista za trzaj, što znači da je mnogo slabiji u izbačaju, medalje osvajaju, osim Arlija Chontija, koji osvaja bronzu sa 142 kg, iza Malezijca Bin Kasdana sa također 142 kg, ali ranije i bugara Angela Ruseva, sina čuvenog Janka Ruseva, specijaliste za izbačaj (derži Svjetski juniorski rekord u izbačaju), koji je zlato osvojio sa 144 kg.

U biatlonu jedno novo lice, tajlanđanin Thada Sombonuuan, koji osvaja srebro u biatlonu sa podignutih 256 kg, dok Arli Chonti osvaja zlato sa podignutih 260 kg (bio je drugi u trzaju i treći u izbačaju) dok Rusev uzima bronzu u biatlonu sa podignutih 254 kg. Treći pokušaj (u težini njegovog svjetskog juniorskog rekorda 147 kg mu nije uspio, a da jeste osvojio bi srebro u biatlonu.

Uglavnom, 6 ljudi danas u kategoriji 55 osvojilo medalje.


 

 

Kup Prvaka i rekordera i memorijal Andrija Maleč kao i završno kolo ekipnog prvenstva BIH

Pažnja, otvorite u novom prozoru. PDFIspisE-mail

Ažurirano četvrtak, 02 Decembar 2021 10:18 Autor Nedim četvrtak, 02 Decembar 2021 10:12

 

Kup Prvaka i rekordera i memorijal Andrija Maleč kao i završno kolo ekipnog prvenstva BIH

U subotu 27.11.2021. povodom Dana Državnosti BIH, u dvorani Crossfit Sarajevo na Stadionu Koševo, održana su takmičenja: Kup Prvaka i rekordera i memorijal Andrija Maleč kao i završno kolo ekipnog prvenstva BIH.

Uz niz oborenih rekorda BIH:

Nejla Kalača, Bosna, jedan rekord izbačaj seniorke kat 45 kg (također i rekordi U15, U17, U20 i U23)

Amina Mašić, IsANEH-ZB, tri rekorda (trzaj, izbačaj i biatlon) seniorke do 87 kg kat (također i rekordi U23 i studentkinje)

Faris Durak, KDT Željezničar, rekord u izbačaju u kategoriji 61 kg, seniori (također rekordi U20, U23 i studenti), kao i

Benjamin Druškić, KDT Bosna, rekord u izbačaju, kategorija 81 seniori.

Titule Kup prvaka po grupama:

Žene:

U15: Nejla Kalača, KDT Bosna

U23: Amina Mašić, KDT IsANEH-ZB

Seniorke: Melina Bašimamović, KDT Željezničar

Muški:

U15: Edin Kalača, KDT Bosna

U17: Amar Demirović, KDT Sidro

U20: Faris Durak, KDT Željezničar

Seniori: Benjamin Druškić, KDT Bosna

Studenti: Eldin Omerović, KDT Bosna

OSI: Ismet Kovačić, KDT Sidro

Paralimpijsko: Alija Mašić, KDT IsANEH-ZB

Veterani:

M55: Suljo Ramić, KDT Bosna

M60: Nedim Mašić, KDT IsaNEH

Titule Kup rekordera po grupama:

Žene:

U15: Nejla Kalača, KDT Bosna

U23: Amina Mašić, KDT IsANEH-ZB

Muški:

U15: Edin Kalača, KDT Bosna

U17: Amar Demirović, KDT Sidro

U20: Faris Durak, KDT Željezničar

Seniori: Benjamin Druškić, KDT Bosna

Studenti: Zerin Kobilić, KDT Željezničar

Veterani:

M55: Suljo Ramić, KDT Bosna

M60: Nedim Mašić, KDT IsANEH

Od osvajača ostalih medalja ćemo spomenuti još samo Hamzu Mašića, KDT IsANEH-ZB, koji je osvojio 2 srebrene medalje, jednu u Kupu Prvaka, konkurencija studenti, i drugu u kupu rekordera, konkurencija studenti

Na Kupu prvaka i rekordera najuspješnija ekipa je KDT Bosna sa 9 osvojenih zlatnih medalja, ispred KDT IsANEH i KDT Željezničar sa po 4 zlatne medalje, i KDT Sidro sa 3 zlatne medalje

Titule Andrija Maleč po grupama:

Žene:

U15: Nejla Kalača, KDT Bosna

U23: Amina Mašić, KDT IsANEH-ZB

Seniorke: Amila Avdukić, KDT Željezničar

Muški:

U15: Edin Kalača, KDT Bosna

U17: Amar Demirović, KDT Sidro

U20: Faris Durak, KDT Željezničar

Seniori: Benjamin Druškić, KDT Bosna

Veterani:

M55: Suljo Ramić, KDT Bosna

M60: Nedim Mašić, KDT IsANEH

Na Andrija Maleč memorijalu, opet je najuspješnija ekipa KDT Bosna sa osvojena 4 zlata, ispred KDT IsANEH i KDT Željezničar sa po 2 zlatne medalje, kao i KDT Sidro sa jednom zlatnom medaljom.

Na finalnom kolu ekipnog prvenstva plasman ekipa:

1. KDT Bosna

2. KDT Željezničar

3. KDT Student

4. KDT Sidro i

5. KDT IsANEH

Finalni plasman na ekipnom prvenstvu BIH

1. KDT Bosna

2. KDT Željezničar

3. KDT Student

4. KDT Sidro i

5. KDT IsANEH

6. KDT Neretva

 

   

Promocija četvrte knjige Kemala Hoše

Pažnja, otvorite u novom prozoru. PDFIspisE-mail

Autor Nedim četvrtak, 28 Oktobar 2021 11:50

 

PROMOCIJA ČETVRTE KNJIGE KEMALA HOŠE

Promocija četvrte knjige Kemala Hoše „Priča o dizanju tegova u Jugoslaviji 1948-1992 je održana u Centru za mlade na Grbavici u ponedjeljak, 25.10. 2021. godine, u organizaciji KOSC IsANEH. Broj prisutnih je bio ograničen zbog COVID-19 propisa.

Promociju je otvorila predsjednica KOSC IsANEH, Enisa Mašić, dajući osnovne podatke o knjizi i autoru. Nakon toga su promotori: mr.sci. Nedim Mašić, Generalni Sekretar Saveza dizača tegova BIH i Namik Omerović, Selektor, dali svoje viđenje i ove knjige gospodina Kemala Hoše, dugogodišnjeg takmičara, trenera i sportskog radnika.

U knjizi se na preko 900 strana daje jedan Almanah dizanja sa preciznim podacima o svemu.

Nakon toga je Kemal Hošo predstavio samu knjigu.

Promociji su prisustvovali renomeirane sportske ličnosti iz Sarajeva i BIH.

 

 

 

   

Državno, Federalno i Kantonalno Prvenstvo za mlade, veterane, studente i OSI

Pažnja, otvorite u novom prozoru. PDFIspisE-mail

Autor Nedim Ponedjeljak, 25 Oktobar 2021 08:42

U sarajevskoj Zetri su u subotu 23.10.2021. godine održana 3 Državna Prvenstva, 3 Federalna Prvenstva i 3 Kantonalna Prvenstva Kantona Sarajevo u Olimpijskom Dizanju tegova.

Prvaci države i Federacije su:

Konkurencija U12:

Suana Kukić

Sidro

Azer Begić

Sidro

Himzo Demirović

Sidro

Imran Demirović

Sidro

Adnan Kukić

Sidro

Faris Begić

Sidro

Isa Karaibrahimović

Bosna

 

Konkurencija U15:

Nejla Kalača

Bosna

kat 45

Edin Kalača

Bosna

Kat 61

Belmin Kalača

Bosna

kat 67

 

Konkurencija U17:

Emin Medošević

Bosna

kat 61

Amar Demirović

Sidro

kat 81

 

Konkurencija U20:

Ismet Kovačić

Sidro

kat 61

Faris Durak

Željezničar

Kat 67

Amar Pašić

Bosna

kat 73

Kerim Fejzibegović

Željezničar

kat 89

Aldemar Memić

Željezničar

kat 102

 

Konkurencija U23:

Amina Mašić

IsANEH-ZB

U23 kat 81

 

Konkurencija veterani:

Nedim Mašić

IsANEH-ZB

Vet +109 M55

Suljo Ramić

Bosna

Vet +109 M50

 

Konkurencija OSI (osobe sa invaliditetom):

Ismet Kovačić

Sidro

U20 OSI

Nedim Mašić

IsANEH-ZB

Vet OSI +109 M55

Alija Mašić

IsANEH-ZB

U15 OSI

 

Konkurencija studenti:

Iris Pašić

Bosna

Stu 64

Amina Mašić

IsANEH-ZB

Stu 81

Almir Garić

Željezničar

73 Student

Faris Durak

Željezničar

67 student

Kerim Fejzibegović

Željezničar

Student 89

Benjamin Ahatović

Željezničar

Student +109

Hamza Mašić

IsANEH-ZB

Student 96

Aldemar Memić

Željezničar

Student 102

 

Najuspješniji klubovi:

Konkurencija U12:

1. KDT Sidro

2. KDT Bosna

 

Prvenstvo U15, U17, U20, U23 i veterani:

1. KDT Bosna

2. KDT Željezničar

3. KDT IsANEH-ZB i Sidro

 

Konkurencija Studenti:

1. KDT Željezničar

2. KDT IsANEH-ZB

3. KDT Bosna

 

Konkurencija OSI

1. KDT IsANEH-ZB

2. KDT Sidro

 

Na prvenstvu Kantona Sarajevo prvaci Kantona su:

Konkurencija U12:

Isa Karaibrahimović

Bosna

 

Konkurencija U15:

Nejla Kalača

Bosna

kat 45

Edin Kalača

Bosna

Kat 61

Belmin Kalača

Bosna

kat 67

 

Konkurencija U17:

Emin Medošević

Bosna

kat 61

 

Konkurencija U20:

Faris Durak

Željezničar

Kat 67

Amar Pašić

Bosna

kat 73

Kerim Fejzibegović

Željezničar

kat 89

Aldemar Memić

Željezničar

kat 102

 

Konkurencija U23:

Amina Mašić

IsANEH-ZB

U23 kat 81

 

Konkurencija veterani:

Nedim Mašić

IsANEH-ZB

Vet +109 M55

Suljo Ramić

Bosna

Vet +109 M50

 

Konkurencija OSI (osobe sa invaliditetom):

Nedim Mašić

IsANEH-ZB

Vet OSI +109 M55

Alija Mašić

IsANEH-ZB

U15 OSI

 

Konkurencija studenti:

Iris Pašić

Bosna

Stu 64

Amina Mašić

IsANEH-ZB

Stu 81

Almir Garić

Željezničar

73 Student

Faris Durak

Željezničar

67 student

Kerim Fejzibegović

Željezničar

Student 89

Benjamin Ahatović

Željezničar

Student +109

Hamza Mašić

IsANEH-ZB

Student 96

Aldemar Memić

Željezničar

Student 102

Najuspješniji klubovi:

Prvenstvo U12, U15, U17, U20, U23 i veterani:

1. KDT Bosna

2. KDT Željezničar

3. KDT IsANEH-ZB

Konkurencija Studenti:

1) KDT Željezničar

2) KDT IsANEH-ZB

3) KDT Bosna

Konkurencija OSI

1) KDT IsANEH-ZB

Takmičenje je održano pod specijalnim COVID-19 uvjetima, i na taj način smo sačuvali naše takmičare, trenere i tehničko osoblje, da dosad ni na jednom takmičenju niko nije zaražen virusom COVID-19

Druga, treća i ostala mjesta nismo navodili, a koga interesuje može pogledati tabele sa rezultatima.

 

   

Najveći turnir u BIH dosad

Pažnja, otvorite u novom prozoru. PDFIspisE-mail

Ažurirano Srijeda, 20 Oktobar 2021 10:59 Autor Nedim Utorak, 19 Oktobar 2021 11:52

U predivnoj sportskoj Sali hotela Malak Regency, održan je 45i po redu Internacionalni Open Bosnia Cup, kao i 7-i River SAVA Kup – Int Memorial Muhamed RAMIC i Sarajevo Open – Int Memorial Andrija Malec uz učešće rekordnih 53 takmičara iz 9 država (to je i maksimum takmičara za jednodnevne turnire). Turnir je održan uz sve mjere opreza i zaštite od COVID-19.

To je bilo prvo takmičenje pod „standardnim uvjetima“ nakon 2 godine u BIH.

Na turniru su učestvovali i osvajači medalja sa Svjetskih, Europskih i Azijskih prvenstava i takmičari i timovi sa 2 kontinenta.

Pojedinačno su naši takmičari koji su osvojili medalje slijedeći:

Za Open Bosnia Kup:

Nejla Kalača

Benjamin Druškić i

Ermin Jusufović,

Za River SAVA Kup – Memorial Muhamed RAMIC

Emin Medošević

Suljo Ramić

Edin Kalača

Belmin Kalača

Amar Pašić

Faris Durak

Amar Demirović

Alija Mašić

Za Sarajevo Open – Memorial Andrija Maleč:

Melisa Bečarević

Iris Pašić

Većina njih bi osvojila medalje u više konkurencija i turnira, ali ove godine nije bilo dozvoljeno učešće na više turnira odjednom.

U timskom plasmanu na Open Bosnia, prvo mjesto je zauzela ekipa Francuske, drugo Albanije, a treće Turske, znači plasman je:

Francuska

Albanija

Turska

Dok je naša reprezentacija na četvrtom mjestu, što je odlično, jer smo iza sebe ostavili ekipu Jordana, Holandije, Hrvatske, Njemačke i Kosova.

Bosna i Hercegovina je ubjedljivo zauzela prvo mjesto na River SAVA Kupu, dok je na Sarajevo Open – Memorial Andrija Malec prvo mjesto osvojila ekipa Jordana.

Zbog nedavno preminulog Muhameda Ramica, osvajača više svjetskih i europskih medalja, ove godine je River SAVA Kup dobio ime po njemu i mi smo uložili maksimalan napor da pobijedimo na tom turniru.

Također zbog Muhameda Ramica dodijeljen je i pehar najstarijem takmičaru na turniru Sulji Ramicu.

Na ovom takmičenju, najvećem od kako je BIH član IWF-a, naše krovne organizacije je podignut i niz nacionalnih rekorda raznih država.

Najuspješniji takmičar je bio Romain Imadoushene iz Francuske koji je podigao čak 204 kg u izbačaju.

Detaljni rezultati su dati na našoj web stranici:

Sdtbih.isaneh.com

Naredne subote, 23.10.2021. će u Zetri biti održana tri državna prvenstva:

· Superkadetsko (U12 i U15), kadetsko, juniorsko, mlađeseniorsko i veteransko prvenstvo BiH

· Studentsko Prvenstvo,

· Prvenstvo za Osobe sa invaliditetom


 

 

 

   

Stranica 1 od 39